Říjen 2009

Vracovké HODY

16. října 2009 v 23:05 | Sasuka |  Blbosti :D
Taka máme tu po roce zase Vracovké hody. Jako každý rok přes výkend chodí průvod krojovaných a podle toho jestli je sobota nebo neděle, se jde k mladým nebo starým stárkům. Sobota patří mladším s věncem, průvod jde větší okruh (po kterém šíleně bolí nohy xD) a jako první zastávka je povolení od starosty u radnice. Po vyslyšení zázračných zákazů se průvod odebírá k mladým stárkom, kde se tančí tančí a tančí, až jste rádi, že brzy půjdete domů. Večer čeká na noční tvory xD Hodová sobotní zábava s lidovou hudbou (sama jsem zvědavá jako to tam je xD). Neděle patří starým stárkům s kačerem, tentokrát jde průvod od kulturáku k jejich domu a po cestě má několik krátkých i delších zastávek. Konec průvodu je u Sokolovny, kde bude i nedělní večerní zábava. :)))
Hody mám celkem ráda, ale když si vzpomenu na ten těžký kroj (cca 8-10kg xD) tak už se mi nějak nechce ráno vzbudit xD. Možná bude pršet a já se uliju což by nebylo od věci, ale to bych pak neměla ty správné zážitky a na co bych si pak stěžovala? xDDD

jujky nějak sem tomu nedala název xD

16. října 2009 v 22:44 | Sasuka |  Výtvory

Ležím a dívám se na nebe,
vzpomínky padají na tebe.
Neodcházej, stůj na chvíli,
nechť se můj hlas nepomílí.

Prsty tě něžně pohladím,
a tóny své pro tebe naladím.
Rty se k tobě přivinu,
křídli andělů tě ovinu.

Usměj se,život ti daruji,
přání ti osudem maluji.
Kdykoliv ti zdraví dám
a nebudeš už nikdy sám.

Tak jako léčí slzy,
zahojí se rány brzy,
slunce zase uvidíme
a polibkem se uzdravíme.

- tak tahle básen vznikla pro mýho přítele, ale zalíbila se mi tak, že jsem ji sem prostě musela dát xDDDDDD

Tvůrce Vaše milá, rozkošná, úžasný, dokonalá, najivní, umíněná, všemi milovaná, oblíbená, uznávaná, královská a nadpřirozeně inteligentní Nami xDDDDDDD (Sasu)

Wolf´s rain

15. října 2009 v 20:12 | Sasuka |  Wolf´s rain
Příběh WR anime se točí okolo vlčích bytostech, které údajne před více jak 100 lety vymřeli a lidé se už domnívají, že na světě nezbývá jedinných jedinec. Vlci avšak stále žijí a naučili se splynout s okolím pomocí vizuální přemeny na lidského jedince, aby přežili krutou dobu.
Poslední vlci, kteří se nesmířili s jejich krutým osudem hledají poklidné místo, které nazývají Ráj a dívku jméne Cheeza (květinová dívka), která je k němu má dovést.
Hlavní postavou je bílý vlk Kiba, který se přeměňuje na pohledného hnědovlasého mladíka s příjemnou povahou a odvahou, kterou by mu leckdo záviděl. Jako každý vlk je spojen s Cheezou a cítí její přítomnost na míle daleko.Postupnými náhodami se k němu přidají ještě Toboe, Tsume, Hide a nakonec i černá vlčice a Hideho partnerka Blue, společně se vydají zachránit Cheezu a hledat vysněný Ráj.