Duben 2009

Draci aneb realita Poslů z pekel část 1

24. dubna 2009 v 20:40 | Sasuka |  Fantasy bytosti
Mnoha lidem se určitě honí hlavou otázky tipu " Co to jsou draci?".."Žili nebo dokonce ještě žijí? A pokud ano jací jsou?"...Odpověd se však skrývá v době mnoha miliard let před n.l. .........
***

Každý z vás určitě rád poslouchával v mládí pohádky o dracích, kteří unáší princezny, žijí v hlubokých jeskyních nebo stráží vysokou vež v jejíž útrobách spí krásná dívka a čeká na vysvobození. Jenže málo koho napadlo, že draci skutečně žili a možná dokonce ještě žijí.
Zatímco v Evropě je drak popisován jako krvelačná nestvůra, v Asii ho mají za symbol štěstí a naděje. U severoamerických indiánů je drak pro změnu symbolem posvátnosti. Ale i přes veškerou tu rozdílnost mají všichni draci něco společné - téměř v každých v každých zemích je drak popisován jako šupinatý čtyřnohý tvor, s úzkým krkem, malou hlavou a dlouhým ocasem.


Mimo realitu:
Draci vystupují v mnoha legendách a příbězích po celém světě - vyskytuje se v příbězích starých Egypťanů, Sumerů, Mayů, ale i starověkých čínských sedláků a afrických domorodců. Draci byli většinou uváděni jako tvorové bránící hrdinům ve své cestě (Iásón v řecké báji musí přelstít draka, aby se dostal ke zlatému rounu. Tristan musí zahubit ohnivého draka, aby získal Isoldu.) Lid Britanie má ve znaku rudého draka , který podle pověsti vyhrál nad soubojem s bílým drakem. Kouzelník Merlin je přinutil spolu bojovat neboť oba draci brínili dokončení stavby v Dinas Emrys - na památku tohoto vítězství má Wales dodnes onoho draka na vlajce.

Realita:
Čínský moderní archeologický výzkum vyvrátil tvrzení, že drak je pouze výplod lidské fantasie a udělal z něj skutečnost. Již ve starověku se vyprávělo o posvátných pahorcích, kde byli nalezeny kosti tvorů, se kterými se žádný smrtelník ještě nesetkal.
Netrvalo dlouho a tyto mystické bytosti se dostaly do lidových pověstí- staří Číňané jejich kosterní pozůstatky obalili konkrétní podobou a tajemnými legendami. Vznikl tak čínský drak - nejznámější symbol štěstí.Tvor, který po sobě zanechal fosilní pozůstatky, je už jen krok od uznání práva na existenci. Právě v Číně máme co do činění s opravdovým drakem - archeologické nálezy v provincii Kuej-čou totiž odhalily, že šlo o pravé dinosaury!

Sebepoškozování

11. dubna 2009 v 23:06 | Sasuka |  Blbosti :D
Sebepoškozování je jednou z hlavních témat psychologů....co vede k sebepoškozování....nejčastěji k němu vedou deprese, které zapříčiní nešťastná láska, problémy ve vztazích nebo v rodině, smrt někoho blízkého atd..... Tyhle deprese vedou k pocitu méně cennosti a k naprosté beznaděje, které lidé zaženou jedině bolestí....pohled na krev je uklidní a na chvíli zapomenou na to zlé a věnují se povrchové bolesti.........
...sebepoškozování může být i něco jako "návyková droga".....jestliže se člověk uspokojuje řezáním, pálením nebo jinou bolestí i po drobných hádkách...měl by se už tím začít zabývat a pokoušet se to co nejvíce omezit, ikdyž to už asi nebude nejlehčí.....podle mě to slabší sebepoškozování není zrovna k zahození, nebot opravdu uklidňuje a každý na okamžik zapomene na to co se stalo......