Srpen 2008


Lina Inverse

7. srpna 2008 v 20:57 | Sasuka |  Slayers
Od hlavní postavy většina lidí očekává mílé, ochotné a nesobecké chování se vzhledem vysoké ženské postavy s vyvinutějším hrudníkem. Na to ovšem zapomeňte, Lina je přesný opak, sobecká, nenažraná, uječená, ale i velmi talentovaná dívka s malou postavou a hrudníkem zralým tak na plastiku. Avšak tím se nenechte zmást, má svůj styl spravedlnosti a tím se řídí vždy a všude. Drží se heslem: "Kdo zaváhá, nežere!", tudíž přeloženo sebere všechno co se třpytí a nacpe do sebe vše co jí přinesete. Ve své cestě v nakopáváním zadků nevinných banditů se náhodou seznámila s méně inteligentním blonďákem Gourim a jakmile zjistila , že má Světelný meč drží se ho již dlouho jak klíště. Nejlépe je s Linou ve všem souhlasit , jinak použije své drastické přesvědčovací metody a při nejlepším vás to bude jenom bolet. Její náladovost se projevuje náhle rudnoucími líci, neovladatelně stoupajícím vztekem a na konec působivým výbuchem (Dračím bincem).

Řetězkáč....xD

4. srpna 2008 v 13:14 | Sasuka |  Blbosti :D
Máš ráda gumové medvídky? - jasněěě...denně jich spořádám sáček xD
Máš ráda růžovou? - etoo...moc sladká xD
Máš ráda EMO? - podle nálady....
Kdy se ti naposled zdála noční můra? - to už je dávno, ale pamatuju si , že jsem se v ní topila ve vaně xD
Máš ICQ? - mám...ale nedám xD

Zima nebo léto? léto, plavky a do vodýýýýýý xD
Černá nebo bílá? - jak kdy a v jaké jsem náladě...
iPod nebo mp3? - iPod
Obyčejná čokoláda nebo bílá? - v jakém smyslu se to myslí?? xDD mozek mi spí xD

Death note: The last name

2. srpna 2008 v 22:05 | Sasuka |  Death note
Japonský hraný film na motiv anime s menšími viditelnými změnami, ale i tak s velmi kvalitními zápletkami, skvělým dějem a docela i dobrými hereckými schopnostmi (umínenost Misi xD). Všechno je stejné jak v anime, ale předce jen se to i tak trošku liší hlavně v druhém filmu navazujícím na tenhle se odpojuje konec a navazuje na vlastní verzy scénáristů.
***
Všechno začíná , když shinigami (bůh smrti) stratí ve světě lidí zápisník smrti, do kterého když člověk napíše jméno osoby, kterou už viděl a zná její pravou totožnost zemře, a pak ho najde Light Yagami, dokonalý student střední školy, na první pohled sympatický a milý mladý muž, ale znuděný celým tým každodenním stereotypem. Napadne ho, že s týmhle zápisníkem by mohl změnit svět podle sebe k lepšímu a zbavit ho zločinosti, které je už tak po světě dost. Jelikož nikdo nezná jeho pravou totožnost, začnou mu lidé říkat Kira (nikdo neví totožnost, ale domnívám se, že by to mohlo být od slova killer- zabiják, vrah) a národ se rozdělí na tři části. První část Kiru odsuzuje a nenávidí, jelikož je to vrah a nevidí, že zločinost klesá (patří do ní japonská a americká policie+ El a samozřejmě odsouzenci xD), druhá část je neutrální nebo využívají toho, že Kira je nyní velice sledovaný a známý (Tv pořady) a poslední část je rozdělena na maniaky posedlé Kirovou spravedlností a hlásají o něm , že je to spása nebo bůh seslaný na zem, aby svět zbavil zla (Misa-Misa, Shiori(v prvním filmu Lightova přítelkyně) a jeho věrní stoupenci, kteří bud nechtějí aby je Kira zabil pro to , že mu odporují a nebo věří , že je to sama spravedlnost). Vše ale není podle plánu, na scéně se objevuje záhadný "agent" El. Nikdo o něm nic neví, chrání si totožnost i své pravé jméno, tudíž ho Kira nemůže zabít.
Více o ději prozrazovat nebudu, nechte se překvapit a sledujte až do konce...určitě nějaká ta slza ukápne........
Vaše Sasu-chan

Uta Kata

2. srpna 2008 v 21:10 | Sasuka |  Uta Kata
Den před začátkem prázdnin Ichika se svými kamarádkami uklízí třídu, když pohlédne do sterého zrcadla uvidí podivnou dívku. Vyděsí ji to, spadne na zem a z kapsy jí vypadne mobil spolu s talismanem, který jí věnoval "hezký" kluk, kterého má ráda a doučuje ji. Zjistí to bohužel až na cestě domů. Proto se vrací sama do školy, když vidí svůj mobil radostně se rozzáří , ale brzi jí dojde , že není tam, jak to vypadalo zejprve, ale je uvnitř zrcadla, kde se opět zjeví záhadná dívka. Řekne jí, že když pro ní udělá laskavost, telefon i talisman jí vrátí. Ichika souhlasí a dívka ze zrcadla vystoupí do místnosti. Dívka se předství jako Manatsu a po Ichiku požádala, aby s ní mohla zůstat na prázdniny a že jí chce ukázat sílu všech dvanácti bohů z jejího talismanu, který změnil barvu kamenů. Později se dozvídá, že je to díky moci dvanácti božstev, kteří jí mohou propůjčit svou sílu...
Anime se mi zdá opravdu krásně propracované jak graficky tak i dějově. Kresba připomíná Kiddy Grade, ale děj je jíný než jakékoliv anime co jsem zatím viděla. Bez titulků jsem sice pochopila jen oco asi tak ze začátku šlo a jelikož má angličtina je pod bodem mrazu, tak konec mi nějak unikl i s tím kdo je ta zlá baba Saya xDDDD....bud se donutím přeložit ty texty a nebo se musím sakramensky rychle naučit japonštinu nebo anglinu xDDDD..........
Upraveno a zkráceno z blogu http://zoey111.sblog.cz/about_uta/
Vaše Sasu-chan