Duben 2008

Wetemaa

27. dubna 2008 v 20:20 | Sasuka |  Literatura
Opět kniha , která čtenáře ponoří do starší doby, do doby králů, válek, magie a postav s lehkým nádechem keltské mitologie a rytířské romantiky, kterou si okamžitě zamilujete. Konečně kniha s nápadem , který nebyl kopírován od jiných spisovatelů a autorka si skutečně dala záležet, aby nadchla jak ty mladší generace, tak i ty starší 30-ti let i více.
Něco o autorce:
Adam Andres je ve skutečnosti pseunodym Veroniky Válkové, která po vydání knihy (ságy) Wetemaa (1992) získala srdce čtenářů. O pár let později vydala pokračování a stala se legendou české fantastiky. Pseudonym Andres vznikl z původního jména její rodiny. Mezi jejími dalšími úspěšnými romány patří i Hrútvang (1996),která je v současné době převáděna do podoby celovečerního filmu, v němž v režii autorky hrají její studenti. Kromě psaní patří mezi další její zájmy výtvarné umění, historický šerm a hudba.
Stručný děj knihy:
Celá kniha se dělí na dvě části, kniha 1. pojednávající o jedenácti králových družinicích (Sianovi Hnědookému, Dangrudovi Zadumanému - který mi přilnul k srdci ze všech nejvíce a proto pro mě byla jeho smrt velkým šokem, Asgeirrovi Lékaři, Baldovi Černém, Morcantovi Obřímu, Arnwaldu Drakobíjci, Waltherimu - lesnímu mužíkovi, Veselém Ruilfovi, Haraldu synu Morcanta, Randwulfovi Vlčímu čenichu a nepravém družiníkovi Diobaltovi, zapříčinil popravu mladičkého králova syna Ioana) a popisující jejich život než vstoupili do služeb krále Gudleifra. A kniha 2. popisující cestu pro knihu (Wetemau), která je uchovávaná v prastaré svatyni uprostřed pohoří Dankradu. Po staletí jsou do ní orlím brkem, vedeným neviditelnou rukou osudu, zapisovány příběhy, které se odehrály v zemi Éllad, stříbrnou podkovu , díky níž se může král uzdravit a přemoci svého soka krále Widuwalta z druhého hradu Már, o cestě pro kosti Gudleifrova předka Udiho na vzdálenou zemi a válce , která vypukla krátce po tom co družiníci odpluli.
Úryvek:
Já, Ceredig, byl jsem pověřen králem Itmarem, abych pro jeho syna Lagdwise zapsal osudy jedenácti družiníků krále Gudleifra, Itmarova děda, aby se Lagdwis poučil z jejich činů a ve svém počínání si z nich bral příklad.
Píši tedy o těchto jedenácti mužích, a o králi Gudleifrovi se zmiňuji jen málo, protože o něm vypráví mnohá kronika. A jelikož se nezabývám toliko popisováním důležitých událostí , alebrž, a to především, životními příběhy družiníků, nazval jsem svůj spis spis ne kronikou, ale Ságou.
O příbězích družiníků jsem se dozvěděl několikerou cestou. Především z vyprávění králova družiníka Arnwalda Askuta Drakobijce, pod jehož velením jsem se několikrát plavil na královských lodích a od něhož jsem se obstojně naučil Starému jazyku, než jeho vyprávění bylo dosti kusé.

Eragon

26. dubna 2008 v 20:55 | Sasuka |  Literatura
Konečně se dohrabávám k nějakým obsahům literárních děl známých spisovatelů a děl , která mě zaujala jak svým způsobem , jakým spisovatel líčil charaktery postav , ale i nápadem děje a atmosférou , kterou spisovatel svým dílem navodil v prostředí ve kterém čtete, jak třeba fantasy tak i cokoliv jiného a mezi první velmi dobrou knihu patří ERAGON od mladého spisovatele Christophera Paoliniho.
Jak to vlastně bylo?
Mnoho lidí hlásá, že Eragon je v podstatě něco jako Harry Potter (J.K. Rowlingová) nebo Pán Prstenů (J.R.R.Tolkien). Má to v sobě sice jistý nápad z knihy Tolkiena, ale více méně si autor prvky vymyslet sám a tím nekopíroval děj z jiných knih. Christopher svou první verzi na Eragona napsal jiv v 15-ti letech, avšak nikdy ji nechtěl publikovat, psal jen pro radost.Všechny postavy si vymýšlel, kromě čarodějnice Angely, v které najdete jeho sestru. Po několika letech svou verzy upravil, nechal přečíst své rodině a všichni byli z díla velmi nadšeni.Poté sjednotil grafickou úpravu knihy a navrhl i mapu, která se objevila ve vydání knihy.Velmi dlouho mu trvalo vytvořit na počítači dračí oko Safiry. Kniha přišla poprvé do tisku v roce 2002 byla kniha vydána v rodinném nakladatelství jeho rodičů, Paolini International LLC. Kniha poté vyšla v nakladatelství Knopf Books for Young Readers a dalších v jednotlivých překladech. U nás vyšla v nakladatelství Fragment.
Děj knihy (stručně):
Děj se točí kolem mladého farmáře Eragona , který při lovu v Dračích horách najde velký a hladký safírový kámen, netuší však , že ten kámen je ve skutečnosti dračí vejice, které mu změní celý život a ponoří ho do nebezpečných dobrodružství, kde získá, ale i ztratí přátele, kteří hrály v jeho životě klíčovou roli. Z vejice se později vyklube dračice barvy kamene a stane se Eragonovou nejlepší přítelkyní, která by ho nikdy neopustila, avšak král Galbatorix se snaží poslední dračí jezdce buď přimět na svou stranu a nebo zničit.
Úryvek:
Dlouhou chvíli si Eragon uvědomoval jenom pálení v boku. Každé nadechnutí ho bolelo. Cítil se,jako by pobodali jeho, a ne Broma. Neuvědomoval si čas; nedokázal říci, zda od té chvíle uběhly týdny nebo jen pár minut. Když se konečně probral,otevřel oči a zvědavě pohlédl na ohýnek plápolající pár kroků od něj. Ruce měl stále ještě svázané, ale droga už vyprchala, protože už zase mohl jasně myslet. Safiro, jsi zraněná? Ne,ale vy s Bromem ano. Nakláněla se nad Eragonem a křídla měla ochranitelsky roztažená na obě strany. Safiro,tys asi nezapálila ten oheň,viď? A nemohla ses sama dostat z těch řetězů. Ne. Myslel jsem si to. Eragon se vyškrábal na kolena a uviděl, že na druhé straně ohně sedí nějaký mladík. Cizinec v ošoupaných šatech působil klidným, sebejistým dojmem. V rukou měl luk a u boku jedenapůlruční meč. V klíně mu ležel roh se stříbrným kováním a z boty mu vyčuhovala rukojeť dýky. Vážnou tvář a divoké oči měl lemované prameny hnědých vlasů. Zdál se být o pár let starší než Eragon a asi o palec vyšší. Za ním stál uvázaný šedý kůň. Cizinec ostražitě sledoval Safiru.,,Kdo jsi?"zeptal se Eragon a opatrně se nadechl. Cizincovy ruce sevřely luk. ,,Murtagh."Jeho hlas byl hluboký a vyrovnaný, ale kupodivu plný citu.

Literatura alias knihomolství (fantasy)

26. dubna 2008 v 20:18 | Sasuka |  Literatura
Joo fantasy je po manze nejoblíbenější literární žánr pro mě vůbec xDDD. V knihách jde hlavně o akci, romantiku,nějakou tu válku, nadpřirozené tvory a hlavně o magickou moc. Asi většinu čtenářů nadchly, nebo se aspoň zalíbily (teda pokud jsou mezi těma co to četli), knihy jako jsou Letopisy Narnie (já mezi něma asi nebudu , ale to sem nepatří xDDDD Letopisy jsem nečetla xD), Harry Potter a nebo Eragon s Eldestem či jiné knihy jako je Wetemaa nebo Kameny Osudu a Vlčice a dívka, která také pokračuje dalšími dvěma knihami (Válka vlků a Noc vlčice). Samozřejmě je těch knih mnoooooohem více, ale než bych to vypsala uběhli by staletí , kdo ví jestli ne i tisíci letí xDDD.Původ fantasy lze spatřovat především v mýtech, pohádkách, středověkých legendách a rytířských eposech.Vznik klasického fantasy lze však spatřovat až v druhé polovině 19. století u autorů jako George MacDonald a lord Dunsany, masivnější nástup přišel s díly J.R.R. Tolkiena a R.E. Hawarda v první polovině 20. století.Typické prostředí fantasy děl je inspirováno reálným starověkem a především středověkem, s výjimkou části historického fantasy má prostředí s realitou minulosti společného.

Death note movie

11. dubna 2008 v 20:34 | Sasuka
Hořečně čekám až se mi stáhne xDDD i s titulkama na ploše.....Nevím jaké to bude, ale podle traileru atd.. to vypadá nadějně na další skvělý , hraný , japonský fillm..... takže se nechámpřekvapit a vám pak napíši na konec (teda až to uvidím) jak se mi to líbilo a jestli to stojí za shlédnutí xDDD
****
Pár trailerů nebo amv xDDD co jsem našla :)) :Death note

11. dubna 2008 v 20:21 | Sasuka |  Death note
Další anime , které jsem si přímo zamilovala a na konci řvala jak malá, až v obýváku bylo moře slané vody xDDDDD. Prožívala jsem to jako bych tam byla...(jako vždy)...prostě úžasné anime...Abych napravila, mou lenost a dlouhé zanedbávání tohohle blogu, tak sem dán malilinkou recenzi na tohle prostě super anime....:))))))
****
Yagami Light je prvotřídní student s naprosto dokonalými výsledky. Tím vším je ale znuděn. Jednoho dne najde před školou Deník Smrti. Když ho otevře, jsou uvnitř instrukce k použítí: "Člověk, jehož jméno je napsáno do tohoto deníku,... zemře."
Poněkud morbidní vtip, ale proč to nezkusit, že? Jenže on to vtip není... Dotyčná osoba opravdu zemře a Ligta napadne myšlenka, která ho už nějakou tu chvíli docela trízní.
Proč nepoužít zápisník k vyvraždění všech kriminálníků na světě a nevytvořit tak moderní Utopii?
Bohužel tu stejnou myšlenku nesdílí policie, která v tom vidí nepochopitelně jen vraždy, které nepřinesou nic dobrého, a tak povolávají nejlepšího detektiva, jenž skrývá svou identitu, ale vyřešil zatím všechny neřešitelné případy. Říká si "L". Jestli chcete vědět jak to dopadne tak se na to podívejte xDDDDDDD...hodně štěstí při schlédnutí všech 37 dílů přeje
Vaše Sasu-chan -_o

Nej amv :)))

11. dubna 2008 v 17:00 | Sasuka |  AMV
Sic vím , že to je kravina, ale jelikož jsem tenhle blog začala vééélmi zanedbávat,tak sem skusím dát takovou malinkou anketu o nej amv :)))) Zkusím vybrat nějaké moc hezounký :)) takže se nezlobte za to zanedbávání, ale škola pracuje xDDDDD Vaše Sasu-chan

1. Chrno Crusade-How Can I not love you? - když člověk brouzdá po netu je to bezva jinak tohle je fakt pěkné...i spracované a hlavně nejhezčí je ta písnička T_T


2. Naruto Fan Flash - Něco zábavnějšího..prostě prima.... xDDDDDDDDDOpening jak ho ještě neznáme xD


3. Death note - Tohle sem musím dát...:))) je to zvláštní ale zárověn i celkem pěkné :))) anime + real :)

4. Death Note- Odno I To Zhe - moc pěkně spracované amv :))))) tentokrát na anime xD

5. Utawarerumono - a prozatím poslední :))) tentokrát z Utawarerumona :)